Meet The Teams 2017-10-22T21:24:20+00:00

Executive Team

Alim Din

Michael Oliveria

Jenene Hatchard

Almonzo Rhoden

Shrutika Madda

RDE Systems – Survey Creator

Parth Balsara

Kevin Chan

Adam Elshoubri

Cesar Hernandez

Dmitry Galperin

RDE Systems – Enterprise System

Rahul Nagpal

Nabil Ahmed

Sonam Avichal

Patrick McGrath

Mark Graf

Barat Foundation

Sukhareet Kaur

Ryan Ackerman

WonJun Choi

George Ordonez

Kshitij Dudhani

Manufacture NJ

Ravi Patel

Omer Bhatti

Mathew Pardo

Akhil Reddy

Krunal Patel

UPS

Viktoriya Kotik

Barkley Xu

Zankrut Thakkar

Yangfan Chen

Brandon Major

Net@Work – Undergraduate

Austin Christian

Julio Torress

Chintan Patel

Sima Kalam

Steven Vargas

Net@Work – Graduate

Parth D. Rathod

Amol Bhodale

Dharmaraj Paradkar

Devang Joshi

Manleen Sabharwal

NJ Courts – ISU

Kirti Beniwal

Kevin Landers

Michelle Kwan

Brian Chok

Edward Carbonaro

NJ Courts – PATS

Cezary Wierzbicki

Anthony Jones

Lin Tang

Shereen Hameed

Yi Wu

Castle Ventures Corp – WLA

John Deignan

Brian Patel

Galen Ching

Ashley Canty

Castle Ventures Corp – DSHM

Varun Shah

Joel Uhanna

Viral Patel

Aditya Gumastedesai

1969 – 1

Mathew Massoni

Sebastian Rodas Lara

Sean Ho

Nicolas Frost

Hubert Dul

1969 – 2

Palak Ashok Bhatia

Ramchaitanya K.

Advaith Radhakarishna

Kalyani Vinodbhai

Pratik Thakkar

1969 – 3

Archit Gupta

Venkata B. Anurag

Keerthi Mamidela C.

Akshay Jaitly

Naixiang Wei

Case Medical INC

Amanbir Singh

Gagandeep Singh

Emil Sadikoski

Abhinav Parajuli

RadiAI

Deep Patel

Mark Owlasiuk

Dhawal Khatiwala

Varoujan Khorozian

Siddharth Thiruvalluvan

Visibooks

Justin Howard

John Casey

Nihar Patel

John P. Laggui

Daniel Dmello

Fitted

Kolade Davies

Victor Chue

Leon Chukwuma

Kamran Raza

Roddy Alvarado

Studio 38 – The Long Journey

Rod Flores

Phineas Alabi

Joe Pallela

Miguel Barrientos

Elizabeth Egan

Live Well Clean Well

Shrutika Madda

Hinal Patel

Luis H. Peralta

Mohammed Alam

Pillar of Eden

Adela Tai

Jennifer Causing

Zakie Hinds

Jason Marrero

Joesph Kullman

Park NJIT

Arian Safaie-Farahani

Francis Leonardo

Kevin Wildermuth

Danielle Tavella

Team SCL

Piotre Wyrzykowski

Marco Lopez

Mangab Kim

Hassan Shah

Zen

Jonathon Camacho

Alexander Cline

Daniel Gordan

Bibin Mathew